Diecezja siedlecka

Nowenna do Świętego Józefa w Radzyniu Podlaskim

16
mar 2021

To już szósty dzień Nowenny do Świętego Józefa, podczas której parafianie Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim, zanoszą prośby i podziękowania do tego Świętego. W poniedziałek szczególne zaproszenie skierowane było do osób pracujących i poszukujących pracy.

W słowie Bożym, ks. Michał Gosk podkreślał, że - Bóg wybrał zawód cieśli dla tego, który miał wychować Jego Wcielonego Syna. Nie intelektualistę, szlachcica, bogacza, ale ubogiego cieślę. Dzięki temu odsłania się znaczenie, jakie Bóg przywiązuje do pracy człowieka, nawet najprostszej i najbardziej „pospolitej”. Dając Józefowi i Jezusowi pracę fizyczną, Bóg pragnął „zrehabilitować” ten rodzaj pracy, która w każdej epoce narażona jest na lekceważenie. Okazał w ten sposób, że ceni zajęcia wszelkiego rodzaju, nawet najbardziej skromne, a jakże potrzebne. W osobie Świętego Józefa została uczczona każda praca.

Dzisiaj kwiat lilii oraz lilie duchowe przenieśli w darach do ołtarza przedstawiciele osób pracujących: lekarz, strażak i policjant.Beata Fijałek [ja]

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.