Radzyń Podlaski

Co z galerią w radzyńskiej kaplicy Aniołów Stróżów?

Region Pon. 29.03.2021 14:40:41
29
mar 2021

Padł pomysł stworzenia galerii sztuki w radzyńskiej kaplicy Aniołów Stróżów. Pomysł wysunął przewodniczący rady powiatu i jednocześnie dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury Robert Mazurek. Galeria miałaby powstać przy współpracy starostwa, ROK-u i Urzędu Miasta Władze powiatu debatują nad możliwościami. Ostatnio jednak pojawiły się informacje, ograniczające potencjalną działalność.

Jak przyznaje starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski, do urzędu dotarła informacja o tym, że w przeszłości w zabytkowej kaplicy przechowywano trumny z ciałami zmarłych. Zdaniem samorządowca miejscu trzeba oddać należyty szacunek i ponownie przeanalizować plan stworzenia galerii  POSŁUCHAJ

Starosta Szczepan Niebrzegowski zaznacza, że władze powiatu wciąż pozytywnie patrzą na pomysł, jednak historia obiektu wymaga znacznego ograniczenia tematyki potencjalnej galerii. Wśród pomysłów jest „galeria jednego obrazu”, który cyklicznie będzie się zmieniać, lub poświęcenie miejsca wyłącznie sztuce sakralnej. Starosta będzie o pomyśle rozmawiać z burmistrzem Radzynia i dyrektorem ROK-u.

O pomyśle na galerię pisaliśmy więcej TUTAJ
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Karolina Suchodolska
+48.500105909

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.