Radzyń Podlaski

Gmina Radzyń sprzeda działkę pod rozbudowę Domu Rekolekcyjnego w Siedlanowie

Region Śr. 31.03.2021 10:49:51
31
mar 2021

Kuria Siedlecka planuje rozbudowę Domu Rekolekcyjnego w Siedlanowie. Radni gminy Radzyń Podlaski zdecydowali o sprzedaży działki sąsiadującej z obiektem z 99% bonifikatą. Dzięki inwestycji diecezjalna placówka zyska między innymi dodatkową bazę noclegową, co ułatwi korzystanie z dni skupienia i warsztatów narzeczonym i małżeństwom.

Koszt działki został oszacowany na kwotę 155 tysięcy złotych. Dzięki uchwalonej przez Radę Gminy bonifikacie, ziemia zostanie sprzedana za 1550 zł. Urząd Gminy przejmie też formalności związane z transakcją. Mieszczące się na działce boiska sportowe zostaną przeniesione na teren przy wiejskiej świetlicy. Decyzję rady poprzedziły konsultacje społeczne z mieszkańcami Siedlanowa.

Wójt Wiesław Mazurek z zadowoleniem mówi o inwestycji. Podkreśla, że zarówno dla niego, jak i wielu mieszkańców, Dom Rekolekcyjny w Siedlanowie pełni istotną funkcję, a zwiększenie jego dostępności dla potrzebujących wsparcia przyniesie korzyść zarówno dla gminy, jak i diecezji. POSŁUCHAJ

KS [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Karolina Suchodolska
+48.500105909

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.