Wicemistrzostwo województwa dla Ulana-Majoratu

Sport Pt. 15.04.2022 12:58:33
15
kwi 2022

12 kwietnia w Łukowie rozegrany został finał Mistrzostw Województwa Lubelskiego Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej Dziewcząt. W gronie sześciu najlepszych drużyn uczestniczących w finale wojewódzkim, reprezentujących sześć rejonów / Biała Podlaska, Chełm, Zamość, Lubartów, Lublin powiat, Lublin miasto / znalazła się również drużyna Szkoły Podstawowej w Ulanie-Majoracie.

Mistrzynie powiatu radzyńskiego reprezentowały rejon Biała Podlaska. Jednak aby znaleźć się finale wojewódzkim musiały wcześniej zwyciężyć w zawodach rejonowych - rejon Biała Podlaska / obszar dawnego województwa bialskopodlaskiego plus powiat łukowski /. W zawodach rejonowych w dniu 04.04.2022r. rywalizowały najlepsze drużyny z powiatów z danego rejonu. Nasze zawodniczki okazały się najlepszą drużyną. Pokonały między innymi drużynę SP nr 3 w Białej Podlaskiej i SP Nr 1 w Łukowie, jednocześnie eliminując ich z dalszych rozgrywek.

W finale wojewódzkim sześć najlepszych drużyn w województwie reprezentujących poszczególne rejony, wyłonionych w bezpośredniej rywalizacji podzielono w drodze losowania na dwie grupy.

3. Lublin / rejon Lublin miasto /

Po meczach eliminacyjnych w grupie A zwyciężyła SP Nr 2 w Kraśniku, natomiast w grupie B po bardzo emocjonujących meczach z Rejowcem Fabrycznym i Lublinem ( 15 : 6 ) zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej w Ulanie-Majoracie.

W meczu o III miejsce spotkały się drużyny SP Nr 8 w Zamościu i SP Nr 42 w Lublinie. Zwyciężyła SP w Lublinie 11 : 5. Natomiast w finale w meczu o I miejsce zagrały SP nr 2 w Kraśniku i SP w Ulanie-Majoracie. Bardziej skuteczną i wszechstronną okazała się drużyna z Kraśnika.

Klasyfikacja końcowa:
1. SP Nr 2 Kraśnik
2. SP Ulan-Majorat
3. SP Nr 42 Lublin
4. SP Nr 8 Zamość
5-6 SP Kamionka, SP Rejowiec Fabryczny

Nasze zawodniczki zajmując II miejsce, godnie zaprezentowały naszą szkołę, gminę, powiat, rejon w finale Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt.
Trener: Jarosław Mazurek
Wielkie brawa i gratulacje dla zawodniczek i trenera za promocję Klubu, Szkoły i Gminy Ulan-Majorat.